menu close menu

Marangoz Nedir?

Bir marangoz, uzmanlık bilgisi ve ahşapla çalışırken kullandıkları teknikler nedeniyle tüm inşaat mesleklerinin en gerekli ve en çok kullanılanlarından biridir.

Marangozluk hakkında bilmeniz gerekenler.

Nasıl marangoz olunacağını öğrenmek veya bir marangozla çalışmanın ne kadara mal olduğunu bilmek istiyorsanız, mevcut tüm farklı seçenekleri bilmek iyidir.

Marangozluğun tanımı

Marangozluğun anlamı, binaları, mobilyaları ve diğer nesneleri inşa etmek ve bakımını yapmak için kereste ile çalışma sanatı olarak tanımlanabilir.

Marangozluk çeşitleri

Marangoz terimi ahşapla çalışan herkese atıfta bulunmak için kullanılırken, aslında farklı marangozluk türleri vardır. Peki bir marangoz ne yapar? İki ana marangozluk türü şunları içerir:

Kaba marangozluk

Kaba marangozluk, duvarlar veya diğer nesnelerle kaplanacağı için düzgün bir yüzey gerektirmeyen tüm işlerdir.

Yapısal marangozluk, en yaygın kaba marangozluk türüdür ve bu marangozlar, kirişler, direkler ve kirişler gibi bir binanın yapısal bileşenlerini hızlı bir şekilde inşa etmede çok yeteneklidir. Kaba marangozlar genellikle çatı ve çerçeve işlerinde çalışırlar.

Mart 4, 2022 | Genel | 0

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

Sohbete başla
Yardıma mı ihtiyacınız var?
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?